Dagmar Navrátilová se narodila 18. července 1966 v Olomouci. Tam také vystudovala gymnázium a poté učitelství českého a německého jazyka na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Poté deset let vyučovala na gymnáziu, později se živila jako překladatelka a tlumočnice.

Do politiky nahlédla až v roce 2010, kdy se stala členkou Věcí veřejných, jež se téhož roku nově objevily v Poslanecké sněmovně. Zpočátku nevybočovala z řady nováčků v Poslanecké sněmovně, její chvíle ale přišla v polovině roku 2011, kdy se ucházela o post předsedy VV.

VV nahradila strana LIDEM

Navrátilová tehdy skončila s počtem nominací až jako třetí za Radkem Johnem a Karolínou Peake. Zvolený předseda jmenoval obě poražené kandidátky místopředsedkyněmi VV.

Z dvojice Peake - Navrátilová se pak stal základ nové koaliční strany. Počátkem roku 2012, kdy se Věci veřejné rozštěpily a Karolína Peake se rozhodla stranu opustit, právě Navrátilová ji jako jedna z prvních následovala. Stala se pak místopředsedkyní nové strany LIDEM, kterou Peake založila a která nahradila Věci veřejné v koalici s ODS a TOP 09.

Jako taková se Navrátilová stala důležitou mluvčí strany, která čas od času nahradila předsedkyni strany na jednání koalice. Samotnou členkou kabinetu se však nestala, třebaže se o ní počátkem roku 2012 spekulovalo jako o možné nové ministryni školství po Josefu Dobešovi.