Dagmar Navrátilová se narodila 18. července 1966 v Olomouci. Tam také vystudovala gymnázium a poté učitelství českého a německého jazyka na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Poté deset let vyučovala na gymnáziu, později se živila jako překladatelka a tlumočnice.

Do politiky nahlédla až v roce 2010, kdy se stala členkou Věcí veřejných, jež se téhož roku nově objevily v Poslanecké sněmovně. Zpočátku nevybočovala z řady nováčků v Poslanecké sněmovně, její chvíle ale přišla v polovině roku 2011, kdy se ucházela o post předsedy VV.

VV nahradila strana LIDEM

Navrátilová tehdy skončila s počtem nominací až jako třetí za Radkem Johnem a Karolínou Peake. Zvolený předseda jmenoval obě poražené kandidátky místopředsedkyněmi VV.

Z dvojice Peake - Navrátilová se pak stal základ nové koaliční strany. Počátkem roku 2012, kdy se Věci veřejné rozštěpily a Karolína Peake se rozhodla stranu opustit, právě Navrátilová ji jako jedna z prvních následovala. Stala se pak místopředsedkyní nové strany LIDEM, kterou Peake založila a která nahradila Věci veřejné v koalici s ODS a TOP 09.

Navrátilová se stala důležitou mluvčí strany, která čas od času nahradila předsedkyni strany na jednání koalice. Členkou kabinetu se však nestala, třebaže se o ní počátkem roku 2012 spekulovalo jako o možné nové ministryni školství po Josefu Dobešovi.

V roce 2013 kandovala do parlamentu za Stranu soukromníků České republiky, ale neuspěla, a tak svůj mandát neobhájila.

V listopadu 2013 byla na sněmu zvolena předsedkyní strany LIDEM. Fuknci vykonávala do února 2014, kdy byla strana LIDEM přejmenována na stranu VIZE 2014 a Navrátilová se stala první místopředsedkyní. V květnu se pak stala místopředsedkyní politického subjektu Řád národa, který vznikl z dalšího přejmenování VIZE 2014 po spojení s Řádem strážců koruny a meče. Funkci zastávala do února 2016.