Poslankyně si nebere příliš servítky a pro ostré slovo nejde daleko. Chování vlády Angely Merkelové v migrační krizi označila Steinbachová za diktaturu. "Od září všechno bez souhlasu Spolkového sněmu. Jako v nějaké diktatuře," napsala na Twitteru.

Kancléřce současně klade za vinu debakl křesťanských demokratů (CDU) v zemských volbách, které se konaly 13. března v  Bádensku-Württembersku, Porýní-Falci a Sasku-Anhaltsku. "Naši pilní lidé, kteří bojovali v zemských volbách, se stali oběťmi migrační politiky spolkové vlády," komentovala výsledky Steinbachová.

Masivní příliv běženců do Německa komentovala vloni v listopadu vypůjčeným citátem zesnulého exkancléře Helmuta Schmidta, který se kdysi negativně vyjádřil k příchodu cizinců do Spolkové republiky. Steinbachová na svém Rweetu napsala: "Nemůžeme strávit více cizinců, to bude boží dopuštění." Bývalý kancléř to prohlásil roku 1981 na jednom shromáždění Německého odborového svazu.

Na konci letošního února zase zveřejnila fotografii blonďatého bělošského dítěte obklopeného davem dívek s tmavou pletí, které se ho podle textu pod obrázkem ptají, odkud pochází. Fotka prý ukazuje budoucnost Německa v roce 2030.  

Politička nečeří jen domácí politickou scénu, ale dlouhé roky polarizovala česko-německé vztahy a také vztahy mezi Německem a Polskem.Bývalý šéf polské diplomacie Władysław Bartoszewski, který přežil Osvětim, o ní kdysi řekl: „Pro někoho pěkná blondýna, pro jiné blonďatá bestie.”

Steinbachová v roce 1991 hlasovala v Bundestagu proti uznání hranice na Odře a Nise mezi Německem a Polskem stanovené po druhé světové válce. Velmi ostře vystupovala proti Česko-německé deklaraci z roku 1997.

Dcera vojáka německé Luftwaffe, která se narodila nedaleko Gdaňsku, proslula výroky o tom, že Češi "za druhé světové války skoro vůbec netrpěli". V rozhovoru, který v roce 2010 poskytla Českému rozhlasu, zopakovala, že se s tehdejším Československem zacházelo podstatně jinak než s Polskem a Němci se za okupace chovali v českých zemích zdrženlivěji.

V rozhovoru prohlásila, že se Češi během války měli jako v bavlnce. Tvrzení opřela o prohlášení svého manžela, který řekl, že v Čechách na konci války viděl ve výlohách vyrovnanou čokoládu a pralinky.

Před vstupem Česka do Evropské unie chtěla po německé vládě, aby "kvůli porušování lidských práv" zablokovala vstup Čechů do unie. Dlouhodobě usiluje o zrušení dekretů prezidenta Edvarda Beneše a tvrdí, že Evropská unie udělala chybu, když přijetí Česka do unie nepodmínila vypořádáním se s dekrety.