Narodila se 8. prosince 1946, odmaturovala na Střední průmyslové škole stavební v Havlíčkově Brodě a poté absolvovala obor pozemní stavitelství na Fakultě stavební při ČVUT. Začala pracovat jako projektantka v podniku Konstruktiva Praha a následně bezmála dvacet let dělala vedoucí Stavebního úřadu v Přibyslavi.

V roce 1990 vstoupila do Československé strany socialistické, kterou o čtyři roky později opustila a vstoupila do ČSSD. Od roku 1992 je poslankyní, později se stala také zastupitelkou Hradce Králové. Ve straně plní funkci předsedkyně okresního i krajského výkonného výboru a Odborné komise ČSSD pro lidská práva a národnostní menšiny. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 figurovala na prvním postu královéhradecké kandidátky.

V roce 2008 byla hlavní postavou v kauze Dryml. Tehdejší senátor za ČSSD chtěl svou stranickou kolegyni pošpinit, když chtěl od figuranta MF Dnes získat informace, jež by ji obvinily z korupce. Orgoníková s ním tehdy vedla spor o odkoupení zadlužené nemocnice ve Vrchlabí. Zatímco Dryml, ředitel této nemocnice byl pro, Orgoníková striktně proti. Senátor po této aféře přišel o většinu svých funkcí.