Po složení maturitní zkoušky pracovala Jana Černochová v bankovním sektoru. Následně absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví při Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2009 získala na Vysoké škole aplikovaného práva titul bakalář a odstartovala studia mezinárodních vztahů na Metropolitní univerzitě Praha.

Řady ODS rozšířila v roce 1997. Následujícího roku byla zvolena zastupitelkou Prahy 2, kde do roku 2006 působila ve funkci zástupkyně starosty. Poté sama převzala roli starostky. Předsedá Bezpečnostní a Kulturní komisi a je členkou Finanční a Majetkové komise. Bezplatně zasedá v představenstvu společnosti Komwag a ve správní radě Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška.

V roce 2010 se stala poslankyní, kterou byla do srpna 2013. Od října 2013 opět zasedla ve Sněmovně. Byla místopředsedkyní výboru pro obranu a bezpečnost, členkou Stálé komise pro kontrolu použití odposlechů a záznamů telekomunikačního provozu a použití sledování osob a věcí, rušení provozu elektronických komunikací a kontrolu činnosti Inspekce policie. Byla 1. místopředsedkyní poslaneckého klubu ODS.

Na kongresu ODS v roce 2010 byla nominována na místopředsedkyni strany. Tento post však odmítla a vyjádřila podporu pražskému kandidátovi Davidu Vodrážkovi. Od roku 2013 je 1. místopředsedkyní poslaneckého klubu ODS.

V parlamentních volbách v říjnu 2017 kandidovala jako lídr pražské kandidátky ODS a svůj poslanecký post obhájila, stejně pak i pozici 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu. Ve Sněmovně je předsedkyní výboru pro obranu a podvýboru pro válečné veterán, členkou výboru pro bezpečnost a podvýboru pro vězeňství. Působí i jako místopředsedkyně stálého výboru pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství.

Černochová je rozvedená a bezdětná.