Po složení maturitní zkoušky pracovala Jana Černochová v bankovním sektoru. Následně absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví při Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2009 získala na Vysoké škole aplikovaného práva titul bakalář a odstartovala studia mezinárodních vztahů na Metropolitní univerzitě Praha.

Řady ODS rozšířila v roce 1997. Následujícího roku byla zvolena zastupitelkou Prahy 2, kde do roku 2006 působila ve funkci zástupkyně starosty. Poté sama převzala roli starostky. Předsedá Bezpečnostní a Kulturní komisi a je členkou Finanční a Majetkové komise. Bezplatně zasedá v představenstvu společnosti Komwag a ve správní radě Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška.

Od roku 2010 zasedá ve Sněmovně. Je členkou výboru pro obranu a bezpečnost a Stálé komise pro kontrolu použití odposlechů a záznamů telekomunikačního provozu a použití sledování osob a věcí, rušení provozu elektronických komunikací a kontrolu činnosti Inspekce policie.

Na kongresu ODS v roce 2010 byla nominována na místopředsedkyni strany. Tento post však odmítla a vyjádřila podporu pražskému kandidátovi Davidu Vodrážkovi.