Po zvolení poslancem své stávající zaměstnání zčásti opustil - v nemocnici bude už jen občas vypomáhat jako řadový lékař. „S úsměvem a velkou ironií obdivuji takové poslance, kteří stihnout dělat například hejtmana, poslance a ještě vykonávat lékařskou praxi. Buď jsou mimořádně schopní a pracovití, v tom případě klobouk dolů, nebo jsou patologicky ambiciózní a nezodpovědní nejenom vůči svým podřízeným, ale zejména občanům,“ prohlásil.

Jiří Štětina se narodil 9. srpna 1941. Skoro celý profesní život zasvětil oddělení ARO. V roce 2002 byl kvůli tvrdé kritice korupce po 9 letech působení odvolán z postu ředitele Územního střediska záchranné služby Hradec Králové. Následujícího roku se objevil na ARO ve Dvoře Králové, kde pak zastával funkci primáře.

V roce 2010 se nakonec na základě spolupráce SNK ED (byl jedním z jejích zakladatelů) a VV kandidaturu na poslance přijmout. V parlamentu, kde je jedním z místopředsedů výboru pro zdravotnictví, kontrolního výboru a členem petičního výboru, se bude soustředit především na problematiku dostupnosti a kvality lékařské péče - a boj s korupcí.