Karel Komárek se narodil 15. března 1969. S podnikáním začal v 90. letech, společně s otcem v malé soukromé firmě pro obchod s armaturami. V brzké době se pak stal předsedou představenstva Moravia systems a generálním ředitelem SPP Bohemia, jež ovládá Moravské naftové doly a je největším tuzemským těžařem ropy a plynu.

V té době už byl vlastníkem skupiny KKCG, kterou založil v roce 1995. KKCG se soustředí zejména na oblast ropy a zemního plynu, průmyslu, financí a investic. Gigant, spravující k roku 2011 majetek ve výši více než 50 miliard korun, působí v jedenácti státech včetně České republiky a spolupracuje s řadou významných společností, jako je OMV, PPL, Čepro, ČEZ, PPL, Siemens nebo Slovnaft.

Karel Komárek má podíl i v několika dalších společnostech. Stal se mediálně známý kvůli řadě soudních sporů vedených mimo jiné i s jeho bývalými obchodními partnery. Naposledy společně s Petrem Kellnerem jménem svých skupin KKCG a PPF, jedněch z největších věřitelů společnosti Sazka, nabídli zadlužené loterijní společnosti záchranu. K dohodě však nedošlo a Sazka šla do konkurzu.

Podnikatelovo jmění vyčíslil v roce 2007 časopis Týden na 26 miliard korun a zařadil jej tak na čtvrté místo v pořadí nejbohatších Čechů. Vlastní soukromé letadlo a luxusní vilu v Brtnici u Velkých Popovic. Jeho bývalá manželka Lenka dostala za rozchod s ním údajně 900 miliónů korun. Má s ní dvě děti.

Komárkův majetek dále roste. V roce 2017 časopis Forbes odhadl jeho majetek už na 67 miliard korun. Zároveň se tak stal už 3. nejbohatším Čechem.

V roce 2013 získal zlatou medaili od Mezinárodního výboru pro kulturu amerického Kennedy centra za dlouholetý přínost v oblasti umění a kultury v ČR a to zejména v odkazu a dílech Antonína Dvořáka. Od roku 2014 se pak stali s manželkou Štěpánkou Komárkovou členy tohoto výboru a od roku 2017 i jeho předsedy.