Narodila se 14. června 1977 a vystudovala religionistiku na Univerzitě Karlově. Během studií vstoupila do klubu Za starou Prahu a později se stala šéfredaktorkou časopisů Pražan a Věci veřejné. Členkou stejnojmenné strany byla od roku 2001. Během let se vyhoupla na post její místopředsedkyně.

Od roku 2006 je členkou zastupitelstva městské části Prahy 1. V roce 2009 kandidovala do Evropského parlamentu a o rok později se stala poslankyní a místopředsedkyní dolní komory Parlamentu České republiky.

Kateřina Klasnová: Manžel mi na první pohled příliš nesedl

Po úspěšných volbách do Poslanecké sněmovny si Kateřina Klasnová vzala svého dlouholetého partnera Víta Bártu, hlavního sponzora Věcí veřejných a jejich tehdejšího neformálního vůdce.

Svatební fotografie politiků Kateřiny Klasnové a Víta Bárty

Svatební fotografie politiků Kateřiny Klasnové a Víta Bárty

FOTO: ČTK

Zaujala mimo jiné předvolebním billboardem, na kterém pózovala v plavkách, nebo nafocením odvážného kalendáře Věcí veřejných.

Poté, co se poslanecký klub VV začal na jaře 2012 rozpadat, když jej opustila skupina pod vedením Karolíny Peake, vzdala se Klasnová funkce místopředsedkyně Sněmovny. S koncem volebního období, které zkrátily předčasné volby, se z vrcholné politiky stáhla.

V červenci 2014 Klasnová oznámila, že VV, za něž byla zvolena do zastupitelstva Prahy 1, opustila.