Narodila se 14. června 1977 a vystudovala religionistiku na Univerzitě Karlově. Během studií vstoupila do klubu Za starou Prahu a později se stala šéfredaktorkou časopisů Pražan a Věci veřejné. Členkou stejnojmenné strany byla od roku 2001. Během let se vyhoupla na post její místopředsedkyně.

Od roku 2006 je členkou zastupitelstva městské části Prahy 1. V roce 2009 kandidovala do Evropského parlamentu a o rok později se stala poslankyní a místopředsedkyní dolní komory Parlamentu České republiky.

Kateřina Klasnová: Manžel mi na první pohled příliš nesedl

Po úspěšných volbách do Poslanecké sněmovny si Kateřina Klasnová vzala svého dlouholetého partnera Víta Bártu, hlavního sponzora Věcí veřejných a jejich tehdejšího neformálního vůdce.

Svatební fotografie politiků Kateřiny Klasnové a Víta Bárty

Svatební fotografie politiků Kateřiny Klasnové a Víta Bárty

FOTO: ČTK

Zaujala mimo jiné předvolebním billboardem, na kterém pózovala v plavkách, nebo nafocením odvážného kalendáře Věcí veřejných.

Kateřina Klasnová v kalendáři Věcí veřejných

Kateřina Klasnová v kalendáři Věcí veřejných

FOTO: Ondřej Pýcha

Poté, co se poslanecký klub VV začal na jaře 2012 rozpadat, když jej opustila skupina pod vedením Karolíny Peake, vzdala se Klasnová funkce místopředsedkyně Sněmovny. S koncem volebního období, které zkrátily předčasné volby, se z vrcholné politiky stáhla.

V červenci 2014 Klasnová oznámila, že VV, za něž byla zvolena do zastupitelstva Prahy 1, opustila.