Narodil se 23. března 1976 v Chomutově. V roce 1989 emigroval s rodinou do Španělska. Rok po sametové revoluci se vrátili zpět do Československa. Studoval mezinárodní vztahy na Fakultě sociální věd Univerzity Karlovy. V rámci studia se v roce 1997 zúčastnil stáže jako asistent předsedy Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a lidoveckého poslance Viléma Holáně. Zkušenosti ze stáže ho odradily od politiky.

V roce 2004 nastoupil na 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Roku 2007 se stal členem předsednictva univerzitního Akademického senátu. Od téhož roku působí také jako pedagog a vědecký pracovník na 1. lékařské fakultě v Ústavu biochemie a experimentální onkologie. V letech 2011 a 2012 se účastnil lékařské mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni. V roce 2015 se oženil.

Hilšer se dlouhodobě občansky angažuje a v minulosti pořádal několik demonstrací a protestních akcí. V roce 2008 organizoval protesty proti privatizaci fakultních nemocnic, což se snažil prosadit tehdejší Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS).

Známý je rovněž tím, že v roce 2014 protestoval proti postoji kabinetu vůči konfliktu na Ukrajině a objevil se polonahý na tiskové konferenci na Úřadu vlády. „Vedla mě k tomu nespokojenost s tím, jak se česká vláda, respektive pan premiér Sobotka staví k problematice agrese Ruska na Ukrajině,“ vysvětlil tehdy Novinkám Hilšer.

V červenci 2016 oznámil svůj úmysl kandidovat na prezidenta a zahájil kampaň. V prosinci 2017 získal 11 podpisů senátorů, čímž se stal jedním z devíti kandidátů v Prezidentských volbách 2018. V rámci kampaně ale sehnal i více než 43 000 podpisů od občanů.

Kandidovat na prezidenta se prý rozhodl po dlouhém přemýšlení, jak bojovat za ohroženou svobodu a demokracii. „Nevyrostl jsem ve světě zákulisních lobby a klientelistických sítí. Nevozím se limuzínami. Vím, co je realita života běžného člověka. Ve svém profesním životě jsem se setkal s lidským utrpením. Chci pracovat pro veřejnost, nikoli být loutkou zákulisních hráčů. V naší zemi je mnoho nezištných lidí a jejich aktivity je třeba podpořit,“ uvedl Hilšer na svých webových stránkách.

Chce pojmout politiku jako službu lidem a má v plánu se věnovat problematice vzdělání, zdravotnictví i sociálním otázkám. V otázkách zahraniční politiky chce navázat silné partnerství s Evropskou unií a NATO. Heslem jeho prezidentské kampaně je „Budoucnost je na nás“.

Oficiální stránky
http://www.mareknahrad.cz/
Facebook
https://www.facebook.com/MarekNaHrad/
Twitter
https://twitter.com/MarekHilser