Vzdělání se mu dostalo na Policejní akademii České republiky, na níž získal v roce 1997 bakalářský titul, a následně také na Západočeské univerzitě v Plzni, na níž získal v roce 2002 magisterský titul.

V rámci svého služebního poměru u Policie České republiky působil mezi lety 1994 až 2000 jako asistent vyšetřovatele a poté také jako vyšetřovatel. V následujících dvou letech vykonával funkci ředitele Okresního úřadu vyšetřování v Nymburce a v období let 2002 až 2004 náměstka ředitele pro trestní řízení na Okresním ředitelství Policie ČR v Nymburce a Kutné Hoře.

Poté působil čtyři roky jako ředitel Okresního ředitelství Policie ČR v Kutné Hoře a Praze-venkov. V roce 2008 se stal šéfem odboru policejního prezidia, který se zabýval odhalováním ilegálních zbraní a od roku 2010 náměstkem ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

V celorepublikových útvarech

V roce 2013 vyhrál nabídkové řízení na pozici ředitele ÚOKFK, která se uvolnila díky sporu mezi vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou a tehdejším ředitelem zmíněného útvaru Tomášem Martincem. [celá zpráva]

V témže roce oznámil bývalý policejní prezident Martin Červíček, že po něm tehdejší ministr vnitra Martin Pecina chtěl, aby Komárka odvolal z funkce. Červíček jej však nakonec ve funkci ponechal, načež Komárek následně uvedl, že na něj ministr Pecina naléhal, aby jako svého náměstka jmenoval poradce Jindřicha Láta.

O změně na místě ředitele informoval policejní prezident Tomáš Tuhý (vpravo) spolu s odstupujícím ředitelem Martinem Červíčkem.

Bývalí policejní prezidenti Tomáš Tuhý (vpravo) a Martin Červíček.

FOTO: Policie ČR

V červnu roku 2014 opustil na vlastní žádost z osobních důvodů post ředitele ÚOKFK, načež policejní prezident Tomáš Tuhý uvedl, že s ním i nadále počítá pro vedoucí funkce v rámci Policie ČR.

V červenci roku 2016 se tak stal po rezignaci Roberta Šlachty dočasným ředitelem ÚOOZ a srpnu téhož roku náměstkem ředitele NCOZ.

Čtěte také
Stav v současné policii a inspekci pro mě není hodný důvěry, tvrdí Komárek
Od příštího roku vznikne finanční policie. Centrála funguje, libuje si Chovanec
Národní centrum proti zločinu se otevřelo
Čas kvapí, žalobcům stále chybí část informací k policejní reorganizaci