Tomu nahrává fakt, že jej lidé kroužkováním poslali do Sněmovny až z nevolitelného 13. místa středočeské kandidátky hnutí ANO. Dostal přes osm a půl tisíce preferenčních hlasů.

Miloš Babiš se ohledně této teze vyjadřoval po volbách schizofrenně. V rozhovoru pro server Ihned.cz připustil, že „to skóre osmi tisíc hlasů je zčásti i shodou jmen“, v jiném rozhovoru pro server Idnes.cz zase řekl, že je přesvědčen, že to nehrálo roli: „Spousta lidí mě zná a ví, že prodávám auta. Nemohli se splést. Navíc mám spoustu zákazníků a známých. Proto si myslím, že jsem tak výrazně uspěl," prohlásil.

Tak či tak se netají svou náklonností k stranickému šéfovi. K podnikateli Andreji Babišovi, kterého prý před volbami viděl třikrát, cítí respekt a úctu. "Když se dívám zpětně na jeho chování, vystupování a přemýšlení, tak se koukám pomalu do stejného zrcadla jako on. Do politiky přišel člověk, který jasně definuje, co já celou dobu cítil," citoval jej server Ihned.cz.

Miloš Babiš se narodil v roce 1960. Je majitelem autorizované prodejny vozů Citröen, které si prý oblíbil kvůli filmům o četnících ze Saint Tropez, kde se auta této značky objevují.