Narodila se 25. října 1968 v Kroměříži. Roku 1994 úspěšně dokončila studium na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Mimo jiné absolvovala dvouletou stáž na univerzitě v Salt Lake City v americkém Utahu. V roce 2005 zakončila studium na brněnské Business School - Nottingham Trent University.

Po ukončení studií se stala lékařkou v Kroměřížské nemocnici na oddělení intenzivní medicíny. Na tomto místě působí i v současnosti a pracuje na částečný úvazek.

Rok 1998 znamenal pro Sehnalovou zvolení do Zastupitelstva města Kroměříže. V rozmezí let 1998 až 2002 byla jeho místostarostkou.

Tisková konference po jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD, který by měl schválit kandidátku pro volby do Evropského parlamentu. Na snímku Pavel Poc, Jan Keller, Bohuslav Sobotka a Olga Sehnalová

Zleva Pavel Poc, Jan Keller, Bohuslav Sobotka a Olga Sehnalová

FOTO: Dorian Hanuš, Právo

Byla také předsedkyní v komisích pro projekty Zdravé město a bezpečná komunita, pro cestovní ruch, pro komunikaci a vnější vztahy.

V roce 2008 se stala zastupitelkou Zlínského kraje. O rok později kandidovala za ČSSD do Evropského parlamentu (EP), kde se stará o ochranu spotřebitelů.

Svůj mandát obhájila i ve volbách do EP, které se uskutečnily v roce 2014.