Pavel Dobeš se narodil v roce 1982. Jeden rok studoval na střední škole v Čechách, zbytek studia absolvoval ve Spojených státech. Následně absolvoval obor evropská studia na Fakultě sociálních věd UK.

V minulosti pracoval ve společnosti Deloitte. Později byl projektovým manažerem při zpracování žádostí o granty ze strukturálních fondů EU a státních fondů.

V letech 2007 až 2010 pracoval pro diplomatické zastoupení hlavního města Prahy v Bruselu v pozici zástupce ředitele. Z tohoto postu například vyjednával získání zastoupení agentury Galileo do Prahy a účastnil se propagace Prahy v průběhu českého předsednictví v EU v první polovině roku 2009.

V dubnu 2012 se rozhodla VV opustit tehdejší místopředsedkyně Karolína Peake. K její platformě se následně přidali i někteří poslanci vznikla strana LIDEM.

Dobeš z pozice ministra odpovídal za zavádění nového Centrálního registru vozidel. Ten měl i několik měsíců po svém spuštění problémy a on se proto v prosinci rozhodl rezignovat. Ve funkci jej nahradil nominant ODS Zbyněk Stanjura.

Dobeš uvedl, že zvažuje i další setrvání v LIDEM.