Petr Bratský se narodil 8. dubna 1955 v Klatovech, vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní v Plzni a poté absolvoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině. Následně byl osm let zaměstnán jako odborný asistent v Dopravním rozvojovém středisku Praha.

V devětaosmdesátém spoluzaložil pobočku Občanského fóra na Jihozápadním městě a stal se jeho mluvčím. Rok nato byl zvolen zastupitelem hlavního města Prahy a starostou městské části Prahy 13. V roce 1991 stál u zrodu ODS, jíž je stále členem.

V pražském zastupitelstvu a v čele městské části setrval až do roku 2002, kdy dal přednost křeslu v Poslanecké sněmovně. Nadále si však drží členství v zastupitelstvu a radě Prahy 13. V horní komoře setrval po dvě volební období.

V roce 2010, poté co neobhájil poslanecký mandát, začal pracovat jako asistent nového poslance Tomáše Chalupy (ODS). V této funkci ovšem skončil po vítězných senátorských volbách ještě téhož roku. V horní komoře nahradil dosavadního zástupce senátního obvodu Prahy 6 Karla Schwarzenberga. Dosáhl nejtěsnějšího vítězství, když svého protikandidáta Bedřicha Moldana porazil o pouhou třetinu procenta, což činilo přesně sedmdesát hlasů.