Narodil se 20. ledna 1946 v Ústí nad Labem. Absolvoval střední umělecko-průmyslovou školu v Turnově a poté konzervatoř v Praze, kde se věnoval hře na varhany, dirigování a skladbě. Následně studoval na Hudební akademii múzických umění obor skladba, kde získal magisterský titul.

Mezi lety 1968 a 1969 spolupracoval ve Velké Británii s Dusty Sprigfield, Tomem Springfield (New Seakers), Boby Gentry a skladatelem Johnem Cameronem, kde byl velice ceněn pro schopnost psát pro symfonický orchestr. Na konci září 1969 se vrátil zpátky do vlasti. Po uzavření hranic musel přerušit spolupráci s britskou hudební scénou. Dlouhá léta působil v Československém rozhlasu jako redaktor.

Petr Hannig a Mirek Topolánek.

Petr Hannig a Mirek Topolánek.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Byl členem kapely Maximum Petra Hanniga. Spolupracoval s mnoha umělci a řadu jich pro hudební scénu objevil - mimo jiné Hanu Zaňákovou, které vymyslel pseudonym Lucie Bílá, Vítězslava Vávru, Jakuba Smolíka, Petru Černockou, Zděňka Izera a mnohé další. Vyprodukoval stovky singlů a řadu alb. Jako hudební skladatel složil stovky písní a z mnohých se staly hity, která hrají rádia dodnes.

V roce 2002 založil Stranu zdraveného rozumu (Rozumní), v níž zastává také funkci předsedy. Osmkrát se účastnil voleb do Senátu, ale ani jednou neuspěl, nedostal se ani do druhého kola. Čtyřikrát kandidoval také do Poslanecké sněmovny, ale též neuspěl, subjekty, za něž kandidoval, se nikdy do Sněmovny nedostaly.

V červenci 2017 veřejně oznámil svůj zájem kandidovat na prezidenta. Zprvu se snažil získat podpisy občanů, ale kvůli nedostatku času se obrátil na poslance. Se ziskem 26 hlasů se tak stal jedním z devíti prezidentských kandidátů.

Má dva syny. Od roku 1989 je vdovcem. Jeho syn Jan žije od roku 1998 v USA, kde je docentem statistiky.

Oficiální stránky
http://www.petrhannig.cz/
Facebook
https://www.facebook.com/petr.hannig
Twitter
https://twitter.com/petr_hannig