Petr Tluchoř se narodil 6. ledna 1968 v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi. V letech 1986 - 1990 navštěvoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, studium však nedokončil. V roce 2008 ukončil studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně s titulem bakalář. Mezi lety 1989 - 2003 podnikal v oblasti prodeje a distribuce hudebních nosičů a dramaturgie.

Do ODS vstoupil v roce 1996 a za tuto stranu pracoval v letech 1999 - 2006 jako zastupitel města Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi. 

Od roku 2006 byl šéfem klubu poslanců ODS. Na jaře roku 2011 o něm Kristýna Kočí na tajné nahrávce mluvila jako o spojce k vnitrostranickému puči uvnitř Věcí Veřejných. Aféra, která se týkala především Věcí veřejných, stála za jeho nahrazením Zbyňkem Stanjurou. 

Vůdce rebelů skončil za mřížemi

V polovině roku 2012 se Tluchoř vzepřel proti daňovému balíčku, který prosazovala koalice ODS, TOP 09 a LIDEM a který mimo jiné počítal se zvýšením DPH na 15 a 21 procent. Po týdnech přetahování s podporovateli balíčku vyřešil patovou situaci tak, že se spolu s dalšími dvěma rebely rozhodl složit poslanecký mandát, aby návrh, s nímž vláda spojila svou existenci, prošel.

O několik měsíců později vyplula tato aféra opět na povrch v rozsáhlé kauze, při níž bylo zatčeno osm osob včetně tří rebelujících poslanců a ředitelky kabinetu premiéra Petra Nečase Jany Nagyové.

Policie obvinila Tluchoře a další dva rebely Ivana Fuksu a Marka Šnajdra z korupce. Uplaceni měli být právě za to, že složí mandáty, a umožní tak daňovému balíčku projít hlasováním ve Sněmovně. Na všechny tři uvalil soud vazbu.

Petr Tluchoř je podruhé ženatý a má dva syny.