Už když byl Kurz v prosinci 2013 jmenován ministrem zahraničí, tehdy jako sedmadvacetiletý, vyvolalo to ve Vídni pořádný rozruch. „To si snad děláte srandu! Vždyť nemá s diplomacií žádné zkušenosti,“ hřímal v parlamentu šéf FPÖ Heinz-Christian Strache. Ukázalo se však, že se mýlil. Sebastian Kurz nejenže svou funkci zvládl, o čtyři roky později vyhrál volby a stal se předsedou nejsilnější politické moci v zemi.

Rodilý Vídeňák 

Kurz pochází z Vídně, vyrůstal ve čtvrti Meidling. Absolvoval gymnázium a poté vojenskou službu. Při zaměstnání začal studovat Právnickou fakultu Vídeňské univerzity, kterou však nedokončil.

Je členem Rakouské lidové strany (ÖVP). V roce 2009 byl zvolen předsedou její mládežnické organizace. V letech 2010 až 2011 zasedal ve vídeňské městské radě. V dubnu 2011 byl jmenován do nově zřízeného úřadu státního tajemníka pro integraci v rámci ministerstva vnitra.

Ve volbách v roce 2013 byl za lidovce zvolen do Národní rady a v prosinci téhož roku se stal ministrem zahraničí.

Lidovci, kteří mladíka katapultovali do nejvyšších pater rakouské politiky, sází na to, že k nim Kurz bude přitahovat mladé voliče.