Narodil se 10. září 1969. V roce 1993 ukončil studium na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika – geografie. Vzápětí nastoupil na poloviční úvazek na soukromém Prvním obnoveném reálném gymnáziu (PORG). Vyučoval matematiku, zeměpis, sociologii a jako volitelný předmět šachy. Po třech letech se stal učitelem na plný úvazek, po dalším roce zástupcem ředitele a po pěti letech už gymnáziu šéfoval.

Gymnázium se pod jeho vedením dostalo na první místo v seznamu středních škol, které nejlépe zvládly státní maturitu. V následujících letech se mu navíc podařilo školu rozšířit. Vedle libeňského osmiletého gymnázia v Praze 8 vznikla i jeho obdoba plus základní škola v Praze 4-Krči a také v Ostravě. V lednu roku 2014 Klaus ml. rezignoval.

Náhlý odchod z PORG

Proč odešel, odmítl komentovat, omezil se pouze na konstatování, že měl s předsedou správní rady školy, hlavním sponzorem a bývalým šéfem společnosti ČEZ Martinem Romanem "rozdílné pohledy na směřování a úroveň školy, rozdílné názory na věci pedagogické, rozdílné hodnocení pedagogických pracovníků, náborových akcí a podobně". Podle Romana ale bylo důvodem Klausova odchodu to, že si coby ředitel činil na školu vlastnická práva.

Po odchodu z postu ředitele prominentního gymnázia PORG získal místo v britské společnosti, pro kterou bude ve střední Evropě nakupovat školy a bude učit matematiku na pražském Gymnáziu Jana Keplera.

S angažmá v politické straně váhal kvůli svému otci, který byl dříve předsedou ODS. Do této strany vstoupil až v červenci roku 2002, kdy Václav Klaus prohrál volební klání s ČSSD a očekával se jeho odchod z čela občanských demokratů.

Návrat k ODS

Krátce po vstupu do strany přišlo rozčarování a ODS v roce 2008 opustil. Po téměř šesti letech se částečně vrátil. Členem se sice nestal, ale radil novému předsedovi strany Petru Fialovi se školstvím.

Za občanské demokraty byl na podzim 2017 zvolen poslancem do Sněmovny, když dostal přes 21 tisíc preferenčních hlasů.

Václav Klaus mladší byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství má tři děti - Vojtěcha, Kateřinu a Jakuba. Se druhou manželkou Lucií Hřebačkovou má dceru Elišku. Rozvedli se na podzim roku 2017.

Oficiální stránkyhttp://vkml.cz/
Facebook
https://www.facebook.com/vaclavklausml/
Twitter
https://twitter.com/vaclavklaus_ml