Výkon poslaneckého mandátu si vyzkoušel v éře České národní rady za koalici Levý blok, kterou tvořila KSČM a menší levicové strany. Po vzniku samostatné České republiky se Česká národní rada přeměnila na Poslaneckou sněmovnu.  Mandát poslance zastával do konce funkčního období parlamentu, tedy do voleb v roce 1996.

Během této doby přešel do strany Levý blok (skupina reformní levice, která po rozpadu koalice Levý blok přijala název této střechové platformy), ta v parlamentu působila nezávisle na KSČM. Ve sněmovních volbách roku 1996 za Levý blok kandidoval, ale neúspěšně.

Boj o Senát prohrál

Na podzim 1996 se v senátních volbách pokoušel dostat do horní parlamentní komory za senátní obvod č. 68 - Opava. Získal jen pět procent hlasů a nepostoupil do 2. kola. V té době uváděl, že je bezpartijní.

Klučka dlouhodobě působí na komunální úrovni. Do zastupitelstva města Opava byl zvolen již v komunálních volbách roku 1990 a poté se mu podařilo svůj mandát vždy obhájit, ať už za Levý blok, nebo později za ČSSD.

V letech 1995 a 1998 až 2006 vykonával funkci náměstka primátora Opavy.

Návrat do Sněmovny

Do vysoké politiky se vrátil roku 2006, kdy byl v Moravskoslezském kraji zvolen poslancem. Mandát obhájil i ve volbách v roce 2010 a 2013. Po předčasných volbách v roce 2013 se stal místopředsedou poslaneckého klubu ČSSD.

Dlouhodobě působil jako předseda městské organizace ČSSD v Opavě. V říjnu 2012 ho ale ve stranických volbách porazil Radim Křupala. Oba byli rivaly již od roku 2010, kdy Křupala  odmítl rodící se koalici ČSSD a ODS na opavském magistrátu, kterou favorizoval Klučka.