Béla Bugár se narodil 7. prosince 1958 v Bratislavě a po studiích na Slovenské vysoké škole technické pracoval osm let jako strojní inženýr. Svou politickou kariéru odstartoval počátkem 90. let, kdy jako předseda Maďarského křesťanskodemokratického hnutí (MKDH) zasedal v československém Federálním shromáždění a po rozdělení dvojstátí usednul do slovenské Národní rady.

Poté, co se v roce 1998 sloučila MKDH s dalšími dvěma partajemi ve Stranu maďarské koalice (SMK), stal se Bugár jejím předsedou. Z postu jej po devíti letech vytlačil jeho sok Pál Csáky, který zahrál mnohem razantněji na nacionalistickou strunu a Bugár se ještě téhož roku poroučel.

Vášnivý zahrádkář se zálibou ve zbraních, poté mluvil o konci své politické kariéry a nechal se slyšet, že se těší, až bude moci opustit poslanecké lavice. Místo toho ale po dvou letech založil spolu s několika dalšími odpadlíky od SMK stranu Most - Híd a usedl do jejího čela.

Název nové strany je dostatečně výřečný. Slovem "most" a jeho maďarským překladem reflektuje snahu o usmíření mezi oběma národy. Bezmála desetinu obyvatel Slovenska tvoří Maďaři, kteří obývají zejména jižní pohraničí, a jejich vztahy se Slováky bývají často vyostřené. Do svého programu nezačlenili představitelé Mostu autonomii jižního Slovenska.

Bugár se vydal cestou vzájemné spolupráce obou národů a prostřednictvím Mostu přitáhl v roce 2010 nečekané množství voličů. Mezi nimi i tisíce Slováků, což byl do té doby jev nevídaný. Most tudíž spolu s dalšími čtyřmi stranami vytvořil čtyřkoaliční vládu pod vedením Ivety Radičové. Tím nejen odsunul SMER-SD Roberta Fica do opozice, ale také SMK na hranici volitelnosti do Národního shromáždění.

Vláda se však v roce 2011 rozpadla.