Narodil se 7. března 1960 v Nymburce a po studiu na tamním gymnáziu absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po jejím dokončení nastoupil jako systémový inženýr na Generálním ředitelství železničního průmyslového opravárenství. Následovala pozice vedoucího finančního a účetního odboru v ZOM Nymburk,a.s.

V letech 1994 - 1996 studoval v Glasgow a po návratu nastoupil do kolínské společnosti Alco Controls, spol. s r.o., která se zabývá výrobou elektrických strojů a prvků chladírenské a klimatizační techniky. Ve firmě setrval až do roku 2009, nejprve jako manažer financí a lidských zdrojů a později jako prokurista.

V roce 1996 vstoupil do ODS. Deset let nato se stal náměstkem ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase a zároveň byl zvolen zastupitelem, radním a místostarostou města Nymburk. Krom toho rozvíjel soukromou podnikatelskou činnost.

V roce 2008 se dostal do Sněmovny, a to když nahradil poslance Jana Moravu. Poslanecký mandát obhájil v následujících volbách roku 2010 z pátého místa středočeské kandidátky.