Ladislav Jakl se narodil 17. prosince 1959 v Chebu, odkud se ve svých 20 letech přestěhoval do Prahy. Tam absolvoval Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě.

Jakl se během života věnoval kromě novinařiny i řadě různých profesí. Od závozníka po vedoucího kulturního střediska.

Po revoluci se angažoval v politice coby poslanec České národní rady. Stal se rovněž vedoucím Úřadu Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání.

Znalec piva a muzikant

S Václavem Klausem se Jakl sblížil po tzv. Sarajevském atentátu v roce 1997. Původně pracoval jako jeho poradce ve Sněmovně, od roku 2003 působil jako jeho prezidentským tajemník (ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky).

V roce 2012 se nechal slyšet, že by rád svého tehdejšího přímého nadřízeného ve funkci nahradil a oznámil kandidaturu na prezidenta republiky. Jako svého kandidáta jej zvolila Strana svobodných občanů.

Nepodařilo se mu však získat potřebný počet podpisů nutný pro podání oficiální kandidatury v přímé volbě prezidenta. Té se tak nezúčastnil a po jmenování Miloše Zemana prezidentem republiky následoval Václava Klause do jeho nově vzniklého institutu.

Jakl je nejen aktivním publicistou, ale také hudebníkem, hraje s kapelami Etal a Folimanka Blues. Je rovněž pokládán za znalce piva, kterému se podle svých slov věnuje teoreticky i prakticky.

Jakl je rozvedený, ve střídavé péči vychovává syna.